خانه / جاکارتا / لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا
لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا
لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا

لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا

جاکارتا آب و هوای استوایی آبدیده و بارانی دارد. فصل بارانی در جاکارتا اكثر عهد و لیالی سال را در بر می‌گیرد و اغلب از اکتبر تا مه نگاه می‌شود. چهار ماه پایا مانده، یعنی از ژوئن تا سپتامبر، خشک‌ترین فصل این شهر در نظر غمگین می‌شود. حدوسط بارش این ماه‌ها کمتر از ۱۰۰ میلی‌متر است. فصل اوج بارندگی در این شهر ژانویه و فوریه است که معیار معدل بارندگی به ۳۰۰ میلی‌متر می‌رسد. کمترین بارش در ماه آگوست است و معیار بارندگی به ۴۳ میلی‌متر می‌رسد. در ادامه در مطلب جاکارتا در مورد لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا بیشتر خواهیم گفت.

لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا

بهترین زمان حیث سفر به جاکارتا از ماه مه تا سپتامبر است زمانی که آب و هوا نسبتا خشک است. جاکارتا در نزدیکی استوا تحكیم دارد و به همین جهت دمای هوای آن تغییرات سزاوار توجهی ندارد. تقریبا در طولانی طول سال، آب و هوا گرم و نمدار آبداده است و متوسط دمای هوا ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است.

جاکارتا دو فصل مشخص دارد. یکی از اکتبر تا آوریل زمانی است که آب و هوا بسیار مرطوب است. دیگری از مه تا سپتامبر که آب و هوا خشک‌تر است. در فصل‌های بیش برا سال به فقره ژانویه، سفر به جاکارتا وصیت نمی‌شود.

هاستل‌ها در بندها ۱۲۰ هزارآوا روپیه (۲۹۳ عندلیب ریال) راجع اتراق در خوابگاه، مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه دارند. یک منزل دوتخته‌ی اعلا از ۲۰۰ هزارآوا روپیه (۴۹۰ زغن روان پرحرف ریال) مقدمه می‌شود که این بورس معمولا شامل وای‌فای رایگان و صبحانه‌ی رایگان است. قیمت‌ها در اطراف دور از شهرهای بزرگ، به شکل شایان ملاحظه‌ای پایین‌تر هستند. از آنجایی که هاستل‌ها و مسافرخانه‌ها در اندونزی علاوه مفت هستند، کمپینگ در این کشور آنقدر جریان ندارد مگر اینکه در دل سرشت باشید و بخواهید شب را در كون بگذرانید.

هزینه‌ی جایدهی در هتل‌های كم قیمت از شبی ۲۰۰ هزار روپیه برای حجره دوتخته شروع می‌شود. این هزینه طبق معمول حاوی وای‌فای و صبحانه‌ی مجانی است. هزینه‌ی جایدهی در هتل‌های زنجیره‌ای از شبی ۴۰۰ هزار روپیه ( یک میلیون ریال) شروع می‌شود. مصرف از سر Airbnb هم عرف كاربرد دارد. اجاره‌ی یک منزل ساختمان کامل شبی ۴۰۰ هزار روپیه مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دولت یاموسسات شهریه دارد.

غذاهای ولایتی و غیربومی بیش كم قیمت هستند. غذاهای خیابانی، کمتر از ۱۰ شب خوان روپیه ( ۲۵ شباهنگ و زاغ ریال) قیمت دارند. یک وهله بر غذای رخیص در یک رستوان بوم زاد از ۱۴ بلبل روپیه ( ۳۴ هزارآوا ریال) مبدا می‌شود. یک بار غذای بهتر در كافه میان‌رده به همنشین مشروب و سرو میز در بندها ۸۰ عندلیب روپیه ( ۱۹۵ زغن روان پرحرف ریال) مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دارد. غذاهای غربی نسبت به غذاهای محلی گران‌تر هستند اما قیمت‌های رزانت دارند.

لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا

یک ثمر غذا به یار و دشمن مشروب در بندها ۱۲۵ هزارآوا روپیه (۳۰۰ هزاردستان ریال) است. فست فود در ثغور ۴۵ بلبل روپیه (۱۱۰ شباهنگ و زاغ ریال) مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه دارد. اگر بخواهید خودتان پخت وپز کنید، هزینه‌ی فروش مواد غذایی اولیه‌ی وضعیت لزوم شما برای یک هفته در ثنایا ۳۰۰ (۷۳۰ هزار ریال) تا ۴۰۰ شب خوان روپیه (یک هزارهزار ریال) می‌شود. حتماً از آنجایی که غذا در اندونزی كم قیمت است، حتی اگر همه‌ی وعده‌های غذایی را بیرون بخورید، هزینه‌ی سفر بیش نمی‌شود.

هزینه‌ی رفت و آمد

برای سفر بین جزیره‌ها، فرابرها در حدود ۷۰۰۰ روپیه (۱۷ زغن روان پرحرف ریال) و والا و ادنی بلندتر راجع به حساب بلیط جاوه‌ی غربی تا بالی غربی هزینه دارند. یک سفر ۸ ساعته با كشتی هم ۷۰ عندلیب روپیه (۱۷۰ هزارآوا ریال) بورس دارد. اتوبوس‌های شب هنگام از ۱۳۰ هزاردستان روپیه (۳۲۰ شب خوان ریال) بدو می‌شوند. پروازها به مقصد این کشور و از شروع اندونزی، قیمت‌های ارزانی دارند. پته رفت به سنگاپور ۲۵۰ بلبل روپیه (۶۰۰ بلبل ریال) اهمیت اعتبار دارد. پته رفت به استرالیا از ۵۰۰ عندلیب روپیه (یک میلیون و ۲۰۰ عندلیب ریال) بدایت می‌شود.
میانگین هزینه‌ی روزانه: ۴۰۰ تا ۶۷۰ شب خوان روپیه (یک هزارهزار ریال تا یک میلیون و ۶۰۰ بلبل ریال)

البته این هزینه در شرایطی ارزیابی شده است که شما در هاستل بیتوته کنید، در غرفه‌های خیابانی مفت غذا بخورید، از تورهای نفیس مغتنم و بی ارزش مصرف نکنید و از وسایل نقلیه‌ی شریكی استعمال کنید.
توصیه‌هایی بابت صرفه‌جویی در هزینه‌ه با جلا ثغور ۱۰ شب خوان روپیه می‌توانید غذای خنك و ولایتی و غیربومی خیابانی بخورید. امتعه سوپ، نودل و اسنک در غرفه‌های خیابانی ارائه می‌شوند که هم یک غذای کامل و هم متجاوز مقرون‌به‌صرفه هستند. در بازارچه‌های بوم زاد هم می‌توانید ارزان‌ترین غذاهای ممکن را روبرو کنید در اندونزی هر مبلغی که به شما تقریر کردند سریعا آهار نکنید. زنخدان بزنید و تسكین حذف كاستن سبك كردن بگیرید. اگر در این کار وقوف محاصره داشته باشید، خواهید دید که قیمت‌ها از آنچه که روی کالاها نشان شده، ارزان‌تر هستند!

لذت سفر سه روزه به شهر جاکارتا

جاذبه‌های گردشگری

جاکارتا، دارالسلطنه و پرجمعیت‌ترین شهر اندونزی است. این شهر در اخلاق غربی كناره ها پرجمعیت‌ترین جزیره‌ی دنیا یعنی جزیره‌ی جاوه ثبات دارد و مرکز فرهنگی، سیاسی و تجاری اندونزی است. این شهر به حافظه ادب غیر و غنی، صنایع دستی زیبا، غذاهای خنك و جاذبه‌های نوین اخیر مثل پارک‌های آبی و مراکز فروش بزرگ، یار و حالت عنایت گردشگران است. در استمرار با شماری جان نثار از مشهورترین جاذبه‌های سیر این شهر شناخت می‌شویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *