خانه / اطلاعات سفر به اندونزی / کوه آتشفشانی لین

کوه آتشفشانی لین

کشور اندونزی هر ساله در تعطیلات نوروزی و تابستانی یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی بشمار می رفته است. در این کشور علاوه بر جزایر زیبایی نظیر بالی و جاوه، جاذبه های توریستی بی نظیر دیگری نیز وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به کوه آتشفشانی لین اشاره کرد؛ توصیه می کنیم در سفر به اندونزی حتما از این کوه آتش فشانی نیز دیدن کنید.

یکی از آبخو های کشور اندونزی جزیره جاوه است که جاکارتا تختگاه اندونزی در آن قرار دارد. آلبوم آتشفشانی لین در شرق جاوه در اندونزی آلبوم ای از آتشفشانهای کامپوزیتی است. در این آبخوست حیات وحش و گیرایی كشش های دیدنی اضافی وجود دارد. لذت صعود به کوه آتشفشانی لین اضافه دلهره انگیز است. کوه لین بدلیل مظهر شعله آبی رنگی که از این کوه خارج می شود و پرده تصویر زیبایی که بوجود می آورد به نشانی یک جلب توریستی به طور فزاینده باعث جذب گردشگران شده و مورد توجه توریست ها و کسانی که به جاذبه های طبیعی وجد دارند قرار محزون است.

آتش فشان اندونزی

شعله های آبی فیروزه ای کوه لین یک واقعه نهادین است که فقط در این نقطه به علت اشتعال گازهای سولفوریک دیده می شود. کوه لین یک آتشفشان فعال است اما در واقع گدازه ای ندارد که از آن جاری شود. Ijen  آتشفشان آرام اما فعال در میان چشم انداز های خیره کننده ای از مخروط های آتشفشانی و دریاچه گوگرد فیروزه ای رنگ زیبا قرار رنجیده است. در طبیعت گردی امروز برای لحظاتی لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen را با الی گشت امتحان کنید.

در این ناحیه دریاچه ای وجود دارد که این دریاچه به نشانی بزرگترین دریاچه ای اسیدی جهان متمایز شده است. این بحیره منبعی برای آب جو ای است در این نقطه در شیوع است و در اولاد آب جیحون از نظر ترکیبات چی بسیار غنی است که شامل ترکیبات اسیدی و فلز است و تاثیر قابل توجهی بر روی اکوسیستم این نقطه و كران ها آن دارد. در سال ۲۰۰۸ جورج کوورونز یکی از کاوشگران یک قایق پلاستیکی کوچک را بر روی بحیره اسید قرار داد تا میزان اسیدیته آن را معیار گیری کند. در تدقیق جورج کوورونز، در آب لبه های دریاچه اسید سولفوریک شی در آب  ۰٫۵ و در وسط دریاچه ۰٫۱۳ پایه گیری و نشان داده شد. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین  Ijen از خصیصه مختصه های این کوه می گوییم.

این دریاچه ۱ کیلومتری در لجام ی کوه لین پر از اسید سولفوریک و بزرگترین بحیره اسیدی روی زمین است که به رنگ كدر فیروزه ای روشن است همه چیزهای لازم برای نشان دادن این کوه به آدرس یکی از زیبا ترین آتشفشان جهان، در این نقطه وجود دارد و همین مطلب باعث شده از هر گوشه جهان برای دیدن این کوه به این موضع و آنجا سفر کنند. بحیره محل کار معدنکاری است که سبدهای حاوی گوگرد را بر دوش حمل می کنند. آن ها بدون هیچ تجهیزاتی و با دست گوگردها را در سبد می گذارند و جابه جا می کنند کاری که هم بسیار به هرحال و پر خطر است.

آتش فشان اندونزی

شعله های آتش ممکن است تا شعاع پنج متر بالا برود بعضی از گازها به مایع متابولیزه می شود و همچنان در حال سوختن است. این بزرگترین منطقه شعله آبی در جهان است و مردم محلی آن را آتش آبی نام گذاری کرده اند.

دریچه فعال در لبه بحیره منبع عنصر گوگرد است و برای عملیات استخراج كانها بکار می رود. برای پاسداری و دوری از گازهای آتشفشانی شبکه ای از لوله های سرامیکی در آنجا در نظر ملول شده که این گازها بوسیله لوله ها هدایت می شود و منجر به تراکم گوگرد مذاب می شود. گوگرد در موقع التصاق به رنگ قرمز سیر تبدل می شود و به درنگ از انتهای این لوله ها و استخرها بر روی زمین فرو می ریزد و به آرامی سرد می شود.

معدنچیان مواد سرد شده را که به شکل قطعات شكوه در می آید در سبد ها حمل کنند. باری که معدنچیان حمل می کنند از ۷۵ کیلوگرم تا ۹۰ کیلوگرم است و مسیری ۳ کیلومتری با شیب ۴۵ تا ۶۰ درجه را طی می کنند تا به ریشه کوه برسند و سبدها را خالی کنند. کارگران دو بار در روز این کار را انجام می دهند. در لذت صعود به کوه آتشفشانی لین Ijen از دیگر ویژگی های این کوه می گوییم.

فوران های این کوه عمدتا حاوی گاز متان و گازهای دیگر است که خطرات زاید به ورا آنگاه دارد چون این جوش آمدن ها بصورت غریزی قابل پیش بینی نیستند. با این همه لجام کوه لین که با آب فیروزه ای رنگ افزون اسیدی پر شده است زیبا و دیدنی و ویژه اختصاصی به فرد است و این کوه آرایش آراستگی دراماتیک دارد که در ضمن شب شعله های آبی تا طلوع خورشید جلوه ای بی نظیر دارند.

آتش فشان اندونزی

چشم هایتان را هرگز لمس نکنید و اگر خواستید این کار را بکنید حتما قبل از این کار دستتان را با آب بشویید. محول توسط ون صورت می گیرد و گردشگران به فراغ بال می توانند به این ناحیه برسند. براین اساس به دوری گزینی به نقاط مختلف این ناحیه نروید. لباس هایی که کاملا بدن شما را بپوشاند مثل لباس هایی که در شتا می پوشید با خود بردارید. لباس اضافی برای تهاتر تا زمانی که پیاده روی را تمام کنید. اگر لنز دارید بپا باشید چون گوگرد برای چشمهایی که لنز دارند علاوه مضر و خطرناک است.

مطلب پیشنهادی

هر آنچه باید در مورد شهر یوگیاکارتا بدانید

هر آنچه باید در مورد شهر یوگیاکارتا بدانید

اگر تاکنون تصو می کردید که قلعه های جادویی تنها در نقاط دور افالده غرب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *