خانه / اطلاعات سفر به اندونزی / جزیره فلورس در اندونزی

جزیره فلورس در اندونزی

جزایر فلورس اندونزی

یک جزیره بسیار زیبا در مجمع الجزایر سوندای کوچک واقع در کشور اندونزی در آسیای جنوب شرقی قرار دارد که به نام جزیره فلورس مشهور است. این جزیره دیدنی ۱۳۵۴۰ کیلومتر مربع مساحت و ۱۸۳۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد و ۲۳۷۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. سواحل غرب فلورس بخشی از پارک ملی کومودو و میراث جهانی یونسکو محسوب می شود چرا که جز معدود مکان هایی است که اژدها های کومودو در حیات وحش آن نگهداری می شود.

پارک ملی کومودو اندونزی
پارک ملی کومودو اندونزی

جزیره فلورس یک پارک ملی دیگر به نام Kelimutu دارد که در آن از گونه های در حال انقراض محافظت می شود.

کوه کلیموتو در جزیره فلورس
دهانه آتشفشان کوه کلیموتو در جزیره فلورس

جاذبه های گردشگری فراوانی در جزیره فلورس وجود دارد. یکی از این جاذبه های گردشگری دهانه آتشفشان کلیموتو است. این مکان که معروف ترین جاذبه گردشگری جزیره فلورس است هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این دهانه آتشفشان دارای سه دریاچه تغذیه شده از گاز آتشفشانی است که آب آن با توجه به میزان اکسیداسیون در آب درتغییر رنگ می دهد و به رنگ های قرمز، سبز یا آبی خود نمایی می کند. بومی های جزیره فلورس این دریاچه ها را استراحتگاه ابدی اجدادشان می دانند و رنگ دریاچه ها را هم مربوط به خلق و خوی ارواح می دانند. هیچکس قدرت پیش بینی رنگ آب این درباچه ها را ندارد و این تغییر رنگ باعث شده جزیره فلورس به مکانی منحصر به فرد و دیدنی در کل جهان تبدیل شود.

روستاهای جزیره فلورس
روستاهای جزیره فلورس

جزیره فلورس یک صنعت اکوتوریستی در حال رشد دارد که گردشگران به واسطه آن می توانند از روستاهای سنتی این جزیره بازدید کنند، با خانواده های محلی بمانند و از فعالیت هایی نظیر تماشای پرندگان و کوه پیمایی با راهنمای محلی ها لذت ببرند.مجموعه این جاذبه های فرهنگی و طبیعی همه ساله مسافران و توریست های فراوانی را به سمت این جزیره زیبا و دیدنی می کشاند. در سال ۲۰۰۳ بقایای جسد کوتوله ها ی مدرن در این جزیره پیدا شده است . این اجساد یک متر قد و ۲۵ کیلوگرم وزن داشته اند و اندازه مغزشان هم اندازه یک میوه ی گریپ فوروت بوده است.

مطلب پیشنهادی

هر آنچه باید در مورد شهر یوگیاکارتا بدانید

هر آنچه باید در مورد شهر یوگیاکارتا بدانید

اگر تاکنون تصو می کردید که قلعه های جادویی تنها در نقاط دور افالده غرب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *