خانه / اطلاعات سفر به اندونزی / آشنایی با جاذبه ی گردشگری به نام یوگیاکارتا

آشنایی با جاذبه ی گردشگری به نام یوگیاکارتا

اگر تاکنون تصو می کردید که قلعه های جادویی تنها در نقاط دور افالده اروپا یافت می شوند، قلعه گم شده یوگیاکارتا به شما تایید می کند که تا به حال در غلط بوده اید. هنگامی که درون قلعه می ایستید دیدنی های بی پایان دایره شما را متعجب خواهد کرد. قلعه هایی به سبک اروپای (با معماری قرون وسطیی)، درختان گیلاس (Sakura)، کلبه های هندی و سازه های سنگی که شبیه به یک دایناسور بی جان بر بستر جیحون خوابیده است. اگر اهل عکس گرفتن باشید، وقتش است که دوربین خود را دربیاورید و از ملاحت های یوگیاکارتا و قلعه گم شده شروع کنید. در این جا هیچ وقت سوژه های عکاسی تمام نمی شوند، گزینه های بعدی خانه هبیت، دروازه بهشت و گالری های سه بعدی هستند. كامل بلوز ركابی زمان ملاقات از آن روزهای آفتابی است. در ادامه در مطلب آشنایی با جاذبه ی گردشگری به نام یوگیاکارتابا ما همراه باشید.

خود را برای بالا بردن آدرنالیتان مجهز کنید. ساحل سیندن یک ساحل رمانتیک با ماسه های نرم و سفید نیست، بلکه یک زبری بزرگ هم عنان با صخره های سرسخت در کنار دریا است. اگر می خواهید در آداك بکر کالونگ گردش کنید و از چمنزارهای راز شده با گل های رنگارنگ آن لذت ببرید باید از پل معلقی که بر فراز موج های خروشان ساخته شده بگذرید. در زمان عبور موج ها با تمام توان به صخره های می کوبند و ممکن است طعم شور آن ها را بچشید بنابر این چشم به راه باشید و برای برداشتن هر قدم احتیاط کنید، چرا که یک سقیم کوچک می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

پیاده روی در بیراهه همراه با یک پایان رویایی: پارک ملی کالیبرو

کافی است تا حدود یک تا دو ساعت به سمت غرب شهر برانید تا بی خبری متنبه و غافل کاهش غیرمنتظره دمای هوا و سر و صدای موتورسیکلت ها شوید. این جا هوا تمیز و خنک است. جاده ها خلوت است و فرصت مناسبی است تا دقایقی چند از هیاهوی شهر به دور باشید. پس از پشت سر گذاشتن چندین پیچ به رشته کوه های مینوره می رسید که پارک ملی کالیبرو در دل آن جای گرفته است. مردم محلی تاسیس و دایره آن از سال ۲۰۰۹ بر عهده گرفته اند.

برخلاف اکثر پارک ها در این جا می توانید کارهای هیجان انگیز زیادی انجام دهید و یکی از جاذبه های یوگیاکارتا است. صخره نوردی و راه رفتن با طناب در پارک ملی کالیبرو در تمام ابعاد و با بساط کامل انجام می شود و در آخر می توانید منظره ای فوق العاده از بالای کوه را تماشا کنید.

ستاره اینستاگرام یوگیاکارتا: باغ آفتابگردان پانتای ساماس

این مزرعه آفتابگردان هم عصر امروزین تبدیل به یکی از مشهورترین بانمك بودن های یوگیاکارتا در شبکه های مدنی شده است و جوانان از گروه های سنی جوراجور به این جا می آیند تا در میان گل های زیبا عکسی به یادگار داشته باشند. اگر چه وسعت باغ گل های آفتابگردان خیلی بزرگ نیست اما تنها ۵ کیلومتر با ساحل زیبا و دیدنی پانتای ساماس فاصله دارد که موجب شده پس از بازدید از ساحل به باغ بازآیی کنند. در فصل هایی که گردشگر زیاد است هر روز تقریبا ۲۰۰۰ نفر از مردم محلی و توریست ها به معاینه از باغ می پردازند.

آبشار ساحلی که مستقیما به دریا می ریزد: ساحل جوگان

پشت رشته کوه های Sewu یکی از جاذبه های یوگیاکارتا که بسیار نادر است و الگو اش را نمی توانید در کشور اندونزی نظر کنید قرار گرفته است. آبشاری در کنار ساحل که آب آن راساً سرراست و باواسطه به دریا می ریزد. این آبشار را به تان ساحل جوگان می شناسند و به سادگی در ساحل ها جنوب Gunungkidul یکی از نواحی یوگیاکارتا جای گرفته است و روبروی آن دریا پهناور هند قرار دارد. برای وصل و انفصال به این مورد از كشش های یوگیاکارتا حدود ۲ ساعت رانندگی در پیش خواهید داشت. اغلب گردشگران از بازدید از این آبشار صرف نظر می کنند. چرا که برای رسیدن به آن باید چند صد متر پیاده روی کنند.

مطلب پیشنهادی

مساجد کشور اندونزی

این مورد از مسگت ها کشور مالزی در مرکز شهر آچه آفریده شده است و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *