خانه / اطلاعات سفر به اندونزی / بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی
بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی

بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی

اندونزی کشور پرگردشگر جنوب شرق آسیاست که اگر از جاذبه های تماشایی آن دیدن کنید حتما تصاویر آنها برای همیشه در ذهن شما تثبیت خواهند شد. اما بد نیست بدانید که اندونزی به لحاظ اقتصادی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد که بدون شک نیمی از آن را مدیون صنعت تورسیم خود است. در این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر به اندونزی مقاله ای را برای شما آماده کرده ایم تا در آن به بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی بپردازیم.

بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی

طبق تحقیقی که از پیش موسسه مکنزی صورت گرفته، تاسیس ناخالص اندرونی اندونزی با رشد سالانۀ ۷ درصدی از آلمان و انگلستان پیشی گرفته و تا سال ۲۰۳۰ به اقتصاد ششم جهان تبدیل می شود. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، در اولین دام تار ذات در ماه ژوئیه به اندونزی اعلام کرده بود که این کشور می تواند مدلی به خاطر اروپا باشد. مرکل درخصوص اظهارات وجود و غیر نمونه هان از موفقیت های اندونزی را مثال آورده بود. وی گفت: اندونزی توانست قرض وجود و غیر از ۸۲% احداث ناخالص داخلی در سال ۲۰۰۲ به ۲۴% در سال ۲۰۱۲ برساند و کسری بودجۀ این کشور در حال حاضر پایین تر از ۲% تحكیم دارد، در حالیکه این رقم برای کشورهای اروپایی ۳% است.

بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی

اندونزی؛ کشوری با ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت که نیمی از آنان را جوانان را زیر ۲۹ سال تشکیل می دهد، هر ساله رشد اقتصادی بالای ۶% دارد و تا سال ۲۰۳۰ می تواند از آلمان و بریتانیا نیز جلو بزند. تشكیل ناخالص داخله این کشور سال گذشته ۸۴۶ میلیارد دلار اعلام شد و بابت سال ۲۰۱۷ نیز از مرز ۱۸۰۰ میلیارد دلار تردد خواهد کرد.

از گردش درآمد سرانه هر فرد در حال حاضر سنگاپور با ۵۲ شباهنگ و زاغ دلار، برونئی با ۳۰ هزاردستان دلار، مالزی با ۹ شب خوان دلار و تایلند با پنج هزارآوا و ۷۴۲ دلار و ویتنام با بیش از دو عندلیب دلار جزء کشورهایی هستند که بالاترین درآمد سرانه را در بین کشورهای منطقه جنوب باختر آسیا به خویش اختصاص داده اند. اندونزی که اکنون از گردش وضع ناخالص اندرونزی در رتبه ۱۶ جهان استواری دارد، در سه سال دیرینه به ترتیب رشد اقتصادی پنج درصد، ۴٫۸ درصد و ۵٫۱ درصدی را تجربه کرده و پیش بینی می شود در سال جاری نیز رشد ۵٫۳ درصدی را ثبت کند.

بررسی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم اندونزی

در سال ۲۰۱۴ جزء خدمات ۴۳٫۳ درصد از تولید ناخالص درونی و بیرونی این کشور را ایجاد کرد و پس از آن نیز فصل صنعت با ۴۲٫۹ و کشاورزی با ۱۳٫۷ درصد تثبیت داشتند. تولید نفت در اندونزی بسیار کم است و این معیار تنها درعوض جهت تأمین نیازهای خارجی این کشور خرج می‌شود ولی با این حال اندونزی بزرگترین تولیدکننده نفت در کشورهای نواحی پهلوها شرقی آسیا به‌شمار می‌آید. اندونزی به حجت فرسودگی چاه‌های نفت و کمبود خلقت نفت در این کشور در ماه مه ۲۰۰۸ از سازمان اوپک خارج شد.

مطلب پیشنهادی

مساجد کشور اندونزی

این مورد از مسگت ها کشور مالزی در مرکز شهر آچه آفریده شده است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *