خانه / بالی / قبل از سفر به بالی بخوانید

قبل از سفر به بالی بخوانید

یکی از جزایر پرطرفدار و شلوغ جهان، بالی بوده که اگر چه نمی شود گفت بهشتی دست نخورده است اما حتماً ارزش دیدن را دارد. اگر چه فرار کردن از جمعیت شلوغ بالی جنوبی و یوباد مشکل است اما برای کسانی که به دنبال مکان های خلوت و تنهایی هستند می توان در کنار این اماکن شلوغ جایی پیدا کرد. نکته: می توانید به مرکز کوه ها بروید یا اینکه در سواحل غربی و شمالی سفر خود را دنبال کنید. در ادامه در مقاله ی قبل از سفر به بالی بخوانید بیشتر صحبت می کنیم.

به نظر می رسد که ترافیک آشفته و آب و هوای گرم باعث می شود که شما در نزدیکی هتل یا مهمانخانه خود بمانید و به جای پیاده روی یا نشستن در تاکسی های پر سر و صدا جای دوری نروید. با خواندن راهنمای سفر به بالی از قبل مقصد خود را گزیدن و انتصاب کنید. بدانید که می خواهید به روستای کوتا Kuta خالی شلوغ بروید یا که در نوسا لمبوگان Nusa Lembongan تا می توانید غذاهای سالم بخورید و بی خیال وزن خود شوید.

نگران خورد و خوراک خود نباشید

یکی از نکات سفر به بالی توجه به مواد غذایی و آن چه است که در این سفر می خورید. امروزه با افزایش میزان گردشگری جزیره و توجه بیشتر به بهداشت جهانی، تمام نکات سالم برای مواد غذایی در كافه رستوران بشقاب ها رعایت می شود. دیگر نیازی نیست که از خوردن غذاهای اندونزیایی و میوه ها نگران باشید یا به نفخه دمش سرویس بهداشتی بگردید. در سال های قبل، سالادها، میوه های برش خورده، مکعب های یخ و بیشتر گوشت ها در فهرست مواد غذایی خطرناک قرار داشت اما امروزه با مراعات اعتنا استانداردهای عالمی جهانگیر بهداشتی، وضعیت آداك به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

در بالی هم اکنون رستوران های متعددی را پیدا خواهید کرد که محصولات ارگانیک با کیفیت عالی برای شما سرو می کنند. باز غذاهایی همچون میگو را همه جا می توانید به راحتی پیدا کنید. با این حال اگر قصد خرید از دست فروشان غذای خیابانی دارید کمی با حزم این کار را انجام دهید. بهتر است که از نوشابه های محلی بهره وری نکنید و حتماً از به دلیل تبخیر شدید آب زیاد بخورید. با رعایت این نکات دیگر نباید مشوش روحیات غذایی خود باشید.

برای اوقات فراغت لباس بپوشید

لباس ساحلی همیشه در بالی پیدا نمی شود. مطعم ها و کافه های اغلب با کیفیت گاهی مراسمی با این گونه لباس های محلی اجرا می کنند. قبل از شرکت در این مراسم ها و پرداخت برای آن از محجوب و پررو نبودن خود مطلع باشید. اگر هم می خواهید که لهف شما بریزد در این مراسم شرکت کنید.

آداب و لباس های مسلمان

مردم جزیره بالی به مذهب خود بسیار تكبر می دهند. اگر از خیابانی رد می شدید که در آن مردم در حال انجام مراسمات مذهبی بودند یا گزاف شلوغ بود به آن ها احترام بگذارید. به تاکسی خود اصرار نکنید که از آن ها پیشی بگیرد یا از میانشان رد شود. اگر پیاده هستید، موقع گذشتن از میانشان شلوار خود را بالا نگیرید چرا که این حرکت را دلیل بر بی احترامی شما می دانند. تمام این ها بخشی از جادوی جزیره بالی است. گاهی برای روزهای خاص مذهبی همه نقاط و ادارات بالی از جمله فرودگاه ها بسته می شوند. مردم برای انجام این مراسمات لباس های به خصوصی می پوشند. در این روز در هنگام بازدید از اماکن مذهبی بس :قید اكتفا مؤدبانه و مناسب كنش صفت رسم کنید.

خود را برای پرداخت های مختلف پول آماده کنید

اگر چه هنوز هم می توانید به صورت بک پکری و با کوله پشتی و اتراق در اقامتگاه های ارزان این سفر را پایان دهید، اما در نکات سفر به بالی طرح آهنگ می کنیم که مراقب کیف پول خود باشید. از مغازه های محلی خرید کنید یا در تیمچه و خیابان غذا بخورید. با این حال با کمی صرفه جویی در انرژی، نوشیدنی، حمام های آبگرم و اتاق های ارزان به نسبت دیگر هتل ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی همچنان می توانید به صرفه سفر کنید. در ضمن مراقب تخفیف های آنلاین و مواردی همچون میان وعده هایی با تبلیغات ساعاتی خوش باشید.

مراقب حیوانات وحشی و ولگرد به ویژه میمون ها باشید

حیوانات وحشی و ولگرد ممکن است به نظرتان بسیار بامزه بیایند و بخواهید به آن ها محلی برای نشستن در کنار خودتان پیشنهاد دهید. اگر چه آن ها ممکن است جالب به نظر بیایند، اما هاری و سایر بلا هایی که در بالی دیده می شود ممکن است بسیار خطرناک باشند. در این میان میمون ها برای راه های دزدی شان بدنام هستند. سگ های ولگرد در بالی بسیار زیاد هستند و قیافه ولگرد و خیابانی كم بدی دارند. چرا که به آن ها رسیدگی نمی شود. اگر به فکر تفاوت ایجاد کردن و کمک به آن ها هستید، در نکات سفر به بالی در نظر بگیرید که کمک مالی به پناهگاه سگ بالی (balidogrefuge.com) می تواند بسیار کمک کننده باشد تا سگ های جزیره بالی را نجات دهند.

از بطری های پلاستیکی آب معدنی دوری کنید

دما و طوبت بالای بالی باعث تبخیر شدید آب بدن می شود. با این حال قبل از خرید بطری آب معدنی محیطی را که از آن خرید می کنید در نظر بگیرید. مردم بالی برای کمتر خریدن بطری های پلاستیکی آب معدنی همه را تشویق می کنند. می توانید یک بطری آب یا قمقمه به همراه داشته باشید و هر زمان به منبع آبی مطمئن رسیدید آن را پر کنید. عموماً بهترین کافه ها و رستوران ها دارای یک فیلتر آب تمیز هستند که به صورت رایگان یا با پرداخت و دخل بسیار اندکی قمقمه شما را پر می کنند.

مطلب پیشنهادی

بالی

معرفی شهر بالی

شهر بالی جزیره ای در کشور اندونزی است که یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *