خانه / بالی / جاذبه های گردشگری بالی / فوران آتشفشان آگونگ
فوران آتشفشان آگونگ
فوران آتشفشان آگونگ

فوران آتشفشان آگونگ

بالی در کشور اندونزی که ساحل‌های گاز پینه دارد و پر از بناهای بااهمیت به یاد ماندنی و باایمان می باشد، در سال عتیق مهمان و مهماندار ۵ میلیون گردشگر از كلاً و آلوده جهان بوده است. مسافران به این منطقه می آیند تا از جذب های خوب آن دیدن کنند. بازهم زوج های مازاد یدكی این مقصد را برای ماه عسل‌شان آزادگی می کنند. برخی از گردشگران در آب های شفاف به غواصی می پردازند و شادخواری گذران آبزیان و مرجان ها را سیر می کنند. اما از سپتامبر، زمانی که آتشفشان آگونگ شروع به تك ودو کرد، کسب و کار در ناحیه ها دوروبر آتشفشان کمی کاهش گمشده است. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری بالی در مورد فوران آتشفشان آگونگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فوران آتشفشان آگونگ

آگونگ دارای بیش از ۱۲۰ آتشفشان فعال است که در اندونزی گسترش یافته اند که به آن “حلقه آتش” نیز می‌گویند؛ منطقه‌ای که در استمرار حوضۀ یم و بر آرام قرار دارد و در معرض زمین لرزه و تفحص آتشفشانی می‌باشد و آتشفشان آگونگ بزرگ برای بدوی بار در نیم قرن باستان موجب وحشت در نجس کشور شده است.

در کنار آلبوم ای از انفجارهای کوچک، قله ۳۰۰۰ متری ابرهای خاکستری ناشی از جوشیدن آتشفشان را در گردون فضا بالی پراکنده کرده است. این نمود بود حادثه موجب شد تا جماعت بین المللی این شهر برای مدتی بسته شود و مردم بالی و گردشگران را سرگشته کند.

آریف یحیی، وزیر گردش جهانگردی اندونزی اخطاریه داد که اگر تك ودو آتشفشان آگونگ تا خاتمه سال جاری کم نشود، بالی می تواند تا ۵۰۰ میلیون پوند زیان خلاصه حاصل از صنعت تماشا در این شهر را از دست بدهد.

نی کومانگ آسیتی، که در تلفنچی شیرجه آلوین آتلانتیس در جنوب شرقی این جزیره کار می کند، تقریر کرد: “قطعا آتشفشان آگونگ اثرات اضافی به معاشر خواهد داشت. ما سفرهای لغو شده فراوانی داشته ایم، زیرا مسافران نمی توانستند به بالی تصعید کنند”

فرودگاه بین المللی بالی، تقریبا تا سه روز بعد از غلیان آتشفشان آگونگ بسته بود زیرا خاکسترهای آتشفشانی زیادی در هوا وجود داشتند که اضافه خطرناک بودند. در این هرج و مرجی که به وجود آمد ۱۲۰ هزار گردشگر در بالی با وضعیتی نا ظاهر پیدا گشتند.

فوران آتشفشان آگونگ

فرودگاه بالی در روز چهارشنبه بعد از جوش آمدن ازنو باز شد، اما این باز شدن مجدد بیشتر برای گردشگرانی به کار آمد که می خواستند از بالی خارج شوند، و نه آن هایی که قصد سفر به بالی را داشتند. حتی تا جمعه آن هفته نیز پروازهای زاید به خاطر اینکه شاید ابرهای خاکستر ازنو به سما ایفاد شوند، کنسل گشتند.جتستار، یک شرکت هواپیمایی استرالیا، اعلام کرد که در روز جمعه ۹ صعود را لغو خواهد کرد. فوران آتشفشان آگونگ اخطاریه داده اند که خاکستر می تواند اعمال باند بالی واقع در حدود ۶۰ کیلومتری جنوب غربی آتشفشان آگونگ را لغو کند.

یکی از مسئولان این شرکت گفته است: ” ما حسب معمول یومیه ۲۰ گردشگر به این ناحیه داریم اما در این زمان تنها دو نفر بوده اند. بازهم ما چشم انتظار هستیم اگر مسافری وجود نداشته باشد، چه باید بکنیم؟ ما به صنعت آفاق پویی منقاد و سركش هستیم”.

کارشناسان آتشفشان گفته اند که این کوه که پویه های فاحش کمی داشته امکان دارد که هر لحظه یک غلیان بزرگ در پیش داشته باشد. آی کتوت آردانا، رئیس اتحادیه گردش جهانگردی بالی گفته است که تنها سه روز بازگشایی فرودگاه، حدود یک تریلیون روپیه بورس بر جای گذاشته است. او بیان کرد: “این یک نمود بود حادثه غریزی است و ما نمی توانیم از آن بخواهیم که ساكن شود.سارا لیت، یک اطمینان گذار هتل انگلیسی افزایش کرد: “همه چیز کنسل شده است. بعضی از گردشگران می گویند که شاید به آن جا برویم اما زمانی که روز سفرشان می رسد، آن را کنسل می کنند. در ظاهر اصل هیچ سفر وجود ندارد”.

فوران آتشفشان آگونگ

در شهر بالی حدود ۶۰ درصد از صرفه جویی و شغل ها به طور خمناك و راست و غیر مستقیم به صنعت تماشا وابسته هستند و رویکرد مسئولان بالی مثل دیرینه به طور گنده عریض ای به عنوان یک روش غیر مسئولانه قلمداد شد. به نظر تكثر از ناظران، به نظر می رسید که بالی رغبت بیشتری به از دست ندادن بورس دارد تا اینکه نشان دهد در مورد گردشگران مسئولانه اقدام می کند.
فوران آتشفشان آگونگ

دیوید بیرمان، دانش آموز ارشد گردشگری دانشگاه تکنولوژی سیدنی، گفت: “بسیاری از گردشگران بالی که به خاطر آتشفشان آگونگ اذیت شده بودند، از هر دو پلت فرم اجتماعی و سنتی رسانه ای شکایاتی داشته اند. والامقام ترین مایملك هر هیئت مدیره گردشگری ملی یا محلی، مفروضات و مجهولات صادقانه، دقیق و قابل اعتماد است. این شامل تهیه هشدارهای احتمالی خطرات فی نفسه و بالفعل برای گردشگران و اقداماتی است که گردشگران می توانند برای به حداقل تهییج كردن زمانی که در معرض آتشفشان آگونگ هستند، انجام دهند.

مطلب پیشنهادی

صخره های مرجانی زیبا در اندونزی

اندونزی یکی از کشور های بسیار مناسب برای سفر های توریستی می باشد. یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *