خانه / بالی / جاذبه های گردشگری بالی / معبد مادر بالی (پورا بساکی)
معبد مادر بالی
معبد مادر بالی

معبد مادر بالی (پورا بساکی)

این روزها گردشگران فراوانی مشتاق به دیدن بالی شده اند. جاذبه های تاریخی و طبیعی بالی آنقدر زیاد است که گردشگران فراوانی را از نقاط مختلف جهان به سوی خود جذب کند. یکی از این جاذبه ها معبد تاریخی با قدمت هزار ساله مادر یا پورا بساکی است.

معبد مادر بالی در ارتفاعات ۱۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع شده است. به اعتقاد بومیان این منطقه این معبد مقدس ترین و قدیمی ترین معبد هندوها در بالی به شمار می رود. این معبد بیش از هزار سال قدمت دارد و پله های زیبایی بازدید کنندگان و مردم عادی پیرو دین هندو که برای اجرای فرایض دینی خود به این معبد می آیند را از دروازه های جداگانه ای به حیاط معبد می رساند.

معبد مادر بالی (پورا بساکی)
معبد مادر بالی (پورا بساکی)

معبد مادر بالی یکی از دیدنی ترین مکان های بالی است که علاوه بر جاذبه تاریخی اش آموزه هایی از دین جالب با رسوم دینی متفاوت هندو ها را به بازدید کنندگان عرضه می کند. بازدید از معبد مادر بالی در هنگام صبح قبل از رسیدن گردشگران هنگامی که خدایان شیوا، ویشنو و برهما هنوز در خواب هستند توصیه می گردد.

مراسم هندوها در معبد مادر بالی
مراسم هندوها در معبد مادر بالی

در معبد بالی سالانه بیش از ۷۰ مراسم مذهبی دیدنی برگزار می شود که توصیه می شود در زمان یکی از این مراسم ها به این معبد سفر کنید تا با آیین جالب هندو ها نیز آشنا شوید. اگرقصد سفر به اندونزی را دارید، دیدار از بالی و از این معبد را جزء الویت های خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

بالی، نقطه عطف صنعت توریسم اندونزی

بالی، نقطه عطف صنعت توریسم اندونزی

اندونزی کشوری است که بارها از زیبایی های آن صحبت کرده ایم؛ جاذبه های گردشگری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *